Cressi Maszk páramentesítők, Mask Defoggers
Hogyan készítsd elő új búvár-/snorkelling maszkodat merüléshez?
Biztosan jól néz ki az új búvár- vagy szabadtüdős merülőmaszkod, ha felveszed a vízben, de ez nem fog működni. A búvármaszkot először alaposan meg kell tisztítani.
Szűrés
Méret
A gyártási folyamat során vékony szilikon- és formaleválasztó-réteg alakul ki az új búvárszemüveg üveglencséjén és szoknyáján. Ez a bevonat gyors párásodást okoz, amely ellenáll a hagyományos páramentésnek. Fontos, hogy az első merülés előtt távolítsd el ezt a bevonatot a lencséről.
Az új búvármaszk tisztításának legjobb módja:
A gyártási folyamatból visszamaradt film eltávolításához meg kell dörzsölni a maszk lencséjét és a szoknyát kívül-belül egy erős felületaktív anyaggal.
• Kérjük, ne használjon fogkrémet, mert egyes fogkrémek túlságosan súroló hatásúak lehetnek, és károsíthatják a lencséket.
• Vannak olyan kereskedelmi maszktisztító termékek, mint a Cressi Anti-fog(pára elleni szpré) Cressi Gel Anti-Fog(pára elleni zselé).
• Használhatsz kézszappant vagy mosogatószert, de ha a tisztítószert nem mosod ki a búvárszemüvegedből maradéktalanul, és a szemebedbe kerül, akkor nagyon boldogtalan, búvár leszel.
• Egy jó babasampon működik a legjobban. A babasampon használatának az az előnye, hogy ha leöblítéskor maradványokat hagy maga után, az nem okoz komolyabb szemproblémákat későbbi búvárkodás vagy sznorkelezés során.
Az ujjaival többször dörzsölje be a tisztítószert a lencsébe és a szoknyába. A hüvelykujjaddal nyomd bele. Nem felületi, hanem mélyszöveti masszázst adsz neki. Ha már olyan tisztaságú, amennyire csak lehetséges, alaposan öblítse le a maszkot meleg (nem forró), tiszta, friss vízzel.
• Javasoljuk, hogy ezt a tisztítást legalább háromszor végezzdel.Mi itt a Scuba Budánál általában azt mondjuk az embereknek, hogy ezt háromszor csinálják meg abban a reményben, hogy legalább kétszer megteszik. (Ha kétszer mondanánk, a legtöbben csak egyszer csinálnák meg, és ez nem elég.)
• Ha a maszkot a műanyag tárolódobozban tartod, javasoljuk, hogy ugyanígy tisztítsd meg a tárolódoboz belsejét és a fedelet is, hogy eltávolítsd a vékony filmréteget innen is. Ha ezt nem teszed meg, a maszkra kenődhet, ami párásodást okoz.
A maszk párásodása normális jelenség, még a szilikonréteg és a leválasztó anyagok eltávolítása után is. A normál párásodás könnyen megelőzhető nyállal, utángyártott párásodás elleni szerekkel vagy babasamponnal. Dörzsöld a lencsét, majd öblítsd le. A búvármaszknak most páramentesnek kell lennie! Ha nem, akkor vissza kell menned, és újra meg kell tisztítanod a búvármaszkot babasamponnal a fent leírtak szerint.
Egyes utángyártott párásodásgátló anyagok formaldehidet, alkoholt vagy más olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek károsíthatják a maszkban használt műanyagokat. Ha nem vagy biztos a minőségben, kerüld a párásodásgátló szerek hosszú távú használatát a maszk műanyag részein.
Figyelmeztetés: öngyújtó
Egyes régi Búvárok azt mondják, hogy öngyújtóval égetik le a lencsékben lévő szilikonréteg és a formaleválasztó anyag maradékát. Nem tudjuk, hogyan tehetik ezt meg a maszk károsodása nélkül. Egyes maszkgyártók kifejezetten tiltják, hogy ezt ne tegyék. Ez a módszer károsíthatja a speciális lencsebevonatokat a maszkokon.
[ Felső ]
Hogyan para mentesítse a búvár-/snorkelling maszkot
A maszkokat minden merülés vagy sznorkelezés előtt páramentesítő szerrel kell kezelni. Ha a páramentesítő szerrel végzett kezelés nem akadályozza meg a maszkod bepárásodását, előfordulhat, hogy a gyártási folyamatból visszamaradt némi maradék, vagy nem tisztítottad meg megfelelően a maszkot az utolsó búvárkodás vagy sznorkelezés után. Ha igen, meg kell ismételnie a fent leírt tisztítási folyamatot.
Függetlenül a páramentesítő márkától vagy típusától, alapvetően csak három módja van a maszk páramentesítésének:
Köpés Egyesek számára ez kifejezetten undorító, de valójában működik. A nyál megfelelő felületaktív anyagot képez. Könnyű és olcsó.
Babasampon– Vidd fel egyenletesen a maszk lencséjének belsejére, amikor a maszk megszáradt, majd tedd el a következő alkalomig. Ezután egyszerűen öblítsed le gyorsan, használat elött.
Kereskedelmi páramentesítő termékek– vonja be a lencsét olyan inhibitorral, minta Cressi Anti-fog (pára elleni szpré) Cressi Gel Anti-Fog (pára elleni zselé).
Kezdje tiszta maszkkal– A maszk lencséjének nagyon tisztának kell lennie, hogy ne képződjön pára. (Ezt már elégszer említettük?) Időnként nem árt megtisztítani a maszklencsét kívülről is. Nem segít megelőzni a párásodást, de jobban fog látni, ha a lencse mindkét oldala tiszta!
Kereskedelmi páramentesítő termékek– felületaktív anyagok, például: a Cressi Anti-fog (pára elleni szpré) Cressi Gel Anti-Fog (pára elleni zselé).használhatók. Mindkét szer egyformán jól működik, de eltérő alkalmazási módszereket igényelnek, így ez többnyire személyes preferenciák kérdése.
A tisztító spray a legnépszerűbb módszer, mert gyors és egyszerű. Bőségesen permetezze be a maszk lencséjének belsejét, dörzsölje és öblítse le teljesen az eltávolításhoz. Ha a lencse nem „csikorgó tiszta”, ismételje meg, és esetleg dörzsölje egy kicsit erősebben.
A zselék a spray típusú tisztítószerek koncentrált változatai. Először nedvesítse meg a lencsét, adjon egy cseppet minden lencséhez, dörzsölje és öblítse le teljesen az eltávolításhoz.
A géllel vigyen fel vékony, egyenletes bevonatot a maszklencsék belsejére (a több nem jobb), és enyhén öblítse le, hogy a bevonatot elsimítsd. NE öblítse le vagy dörzsölje le teljesen a gélt, ne feledje, hogy enyhe bevonatot szeretne a zselével a lencsén.
köpés Miközben meg kellene próbálnunk eladni Önnek a „szép” kereskedelmi megoldásokat, a mi kedvenc merülés előtti páramentesítőnk a köpés. Köpd le a maszk belsejét, és dörzsöld körbe az ujjaddal. Merítsd a maszkot rövid ideig friss vagy tengervízbe. A cél az, hogy vékony nyálréteg maradjon az üveg belsejében. Ha köpködés nem működik jól, a maszk kiszáradt búvárkodás vagy sznorkelezés előtt, ezért használd ezt a technikát közvetlenül a vízbe lépés előtt.
Vigyázat: Öblítővödör Semmilyen körülmények között ne köpj bele egy búvár/snorkelling maszkba, majd öblítsd le egy búvárhajó vagy búvárbázis öblítővödörében! Ez szinte biztos módja a vírusok terjesztésének! A charter búvárhajó öblítővödörét kizárólag azok számára kell fenntartani, akik kereskedelmi párátlanítót vagy a búvárhajó által preferált páramentesítő megoldásokat használnak. Nem kell más, mint egy beteg, aki beköp egy maszkot, és rövid időre az öblítővödörbe dugja, és máris beszennyezi a vödröt. Ezt úgy kerüljük el, hogy a maszkunkat tengervízben öblítjük le (jól működik), friss vízzel a zuhanycsőből, ha van ilyen, vagy végső esetben palackozott vízzel.
Babasampon Egy másik „csináld magad” búvárkodás előtti megoldás a babasampon. A babasampon ugyanúgy használható, mint a kereskedelmi forgalomban kapható páramentesítő megoldások. Sok búvár egy üveg 50/50 arányú vizes babasampont hord a búvárfelszerelésével együtt. Néhány csepp a lencsére dörzsölve, közvetlenül a merülés előtt röviden kiöblítve megóvja a maszkot a párásodástól. Ismerünk olyan embereket, akik szívesebben kenik fel a babasampont a maszk lencséjének belsejére, amikor a maszk már megszáradt, közvetlenül a tárolás előtt. Ezután csak gyorsan leöblítik merülés előtt. A babasampon előnyösebb, mint a hagyományos sampon, mivel általában hipoallergén, kevésbé irritálja a szemet és biológiailag lebomlik. A babasampon általában jó illatú is.
Még mindig problémái vannak a maszk páramentesen tartásával?
Amikor hajóról vagy strandról lép a vízbe, helyezd a kezed a búvármaszk lencséjére, és tartsd biztonságosan a helyén. Ez segít abban, hogy a maszk a helyén maradjon nagy A lépés vagy háttal beborulás közben, és segít elhárítani a víznek a lencsére gyakorolt közvetlen hatását, amelyet a vízbemenetel vagy a közeledő hullámok okoznak.
Egy tipikus búvárbázis veszélyes hely a búvárszemüvegek számára. Ügyelni kell arra, hogy a maszkot ne hagyja olyan helyen, ahol súlyöveknek vagy palackok lehetnek rátéve.
A legjobb, ha a merülés során soha nem helyezed a maszkot a homlokodra, ezzel vészhelyzetet jelzel a többi képzett búvár számára. Számos tényező okozhatja a homlokodon lévő maszk leesését, majd elvesztését. Ha ideiglenesen szeretnéd eltávolítani a maszkot az arcodról, a legbiztonságosabb, ha a maszkot lehúzod a nyakadba.
[ Felső ]
Hogyan tisztítsuk meg a maszkot búvárkodás/snorkelezés után
Áztasd meleg édesvízben, legfeljebb 49 °C (120 °F), hogy felold a sókristályokat.
A végső tárolás előtt alaposan öblítsd le friss vízzel, és töröld szárazra.
Búvárszemüveg tárolása
Hűvös, száraz és közvetlen napfénytől védett helyen tárolandó.
A többi búvárfelszereléstől elkülönítve tárold a dobozában, mivel a többi felszerelésed fekete pigmentációja elszínezheti a maszk átlátszó szilikon szoknyáját.
Vegyszerek/oldószerek és búvárszemüvegek/maszkok
Kerüld a búvárszemüvegek/maszkok az alkohollal, olajjal, benzinnel, aeroszolokkal vagy vegyi oldószerekkel való érintkezését.
Ne tedd ki egyik alkatrészét sem aeroszolos permetnek, mert egyes aeroszolos hajtóanyagok megtámadják vagy lebontják a gumi- és műanyagokat.
Ne használj semmilyen alkoholt, oldószert vagy kőolaj alapú anyagot az alkatrészek tisztítására vagy kenésére.
Ne tárold a berendezést olaj, benzin, vegyszerek vagy oldószerek közelében.
________________________________________
Minden körülményre alkalmas maszkok széles választékáért látogasson el Scuba Buda Webshop Cressi Maszk részlegébe. Maszktípusok széles választékát, valamint maszktartozékokat találsz nálunk.